Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Налоговую накладную, ошибочно составленную, можно обнулить корректировкой

Данное письмо можно взять предприятиям на «вооружение» в случае, если была выписана ошибочная налоговая накладную на несуществующую операцию. В отличии от ранее высказанного запрета о возможности «обнуления» такой налоговой накладной через корректировку (письмо от 18.09.2015 г. N 21988/10/28-10-06-11), теперь налоговики все же согласились, что самым оптимальным способом аннулировать такую накладную является выписка расчета корректировки. Такой расчет корректирования подлежит регистрации плательщиком НДС, на которого была составленная ошибочная налоговая накладная.

С учетом изменений в НКУ Законом 909, вступивших в силу с 01.01.2016г., нарушение порядка заполнения налоговой накладной, ошибки при заполнении обязательных реквизитов не являются основанием для снятия налогового кредита. Несмотря на ошибки в обязательных реквизитах (кроме кода товара в соответствии с УКТ ЗЕД), которые позволяют идентифицировать операцию, ее содержание (товар/услугу, которые поставляются), период, стороны и сумму налоговых обязательств, такая налоговая накладная является основанием для отнесения покупателем сумм налога к налоговому кредиту. В этом случае не нужно выписывать расчет корректировки, налоговая накладная и так дает право на налоговый кредит.

Если ошибочно выписанной считать накладную по причине указания неправильной даты или неправильного налогового номера покупателя, то такую накладную, по нашему мнению, можно идентифицировать с конкретной операцией, если другие реквизиты указаны правильно. В этом случае можно обойтись без корректировки, поскольку с 01.01.2016г. такие налоговые накладные дают право на налоговый кредит.

 

Аудитор Сергей Гонтаровский

 

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.12.2015 р. N 27026/6/99-99-19-03-02-15

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку виправлення помилок у випадку помилкового складання податкової накладної та реєстрації її в ЄРПН, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Пунктом 201.1 статті 201 Кодексу встановлено, що платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (пункт 201.10 статті 201 Кодексу).

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу — платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в ЄРПН таким платником податку.

Таким чином, у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку з метою виправлення допущеної помилки має право згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником ПДВ, на якого була складена помилкова податкова накладна (покупцем (отримувачем) товарів/послуг). Якщо помилково складена податкова накладна не підлягала наданню отримувачу (була складена на неплатника ПДВ), то розрахунок коригування до неї підлягає реєстрації в ЄРПН платником, яким вона була складена (постачальником товарів/послуг).

Голова Р. М. Насіров

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий: 1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации; 2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".