Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Ставки по Одессе по налогу на недвижимость, по налогу на землю, по единому налогу на 2016 год

Какие ставки налогов, размер которых должны устанавливать местные органы власти, следует применять с 1 января 2016 года (по налогу на недвижимость, по налогу на землю, по единому налогу)?

При отсутствии решения местных органов власти об установлении местных налогов и сборов, такие налоги до принятия решения взыскиваются исходя из минимальных ставок, а плата за землю — с применением ставок, которые действовало до 31 декабря предшествующего года (п.12.3 НКУ). Об этом в частности, указано в письме ГФС от 07.12.2015 г. N 45080/7/99-99-15-03-01-17.

Таким образом, если местные органы власти не приняли решения об установлении ставок по налогу на недвижимость, то минимальной ставкой такого налога является «0» процентов (письмо ГФС от 23.12.2015 г. N 27547/10/28-10-06-11).

 

 

Рассмотрим, какие ставки установлены на 2016 год по Одессе.

 

  1. НАЛОГ НА ЗЕМЛЮ.

Согласно п.35 решения Одесского горсовета №19-VІІ от 16.12.2015г. «О бюджете города Одессы на 2016 год»: «установити, що у 2016 році податок на майно в частині плати за землю справляється відповідно до рішення Одеської міської ради від 10 червня 2015 року № 6762-VІ «Про встановлення ставок земельного податку в м. Одесі».» (полный текст Положения по налогу на землю в Одессе прилагается).

ПЕРЕЛІК

категорій платників та розмір ставок земельного податку

 

Категорії платників земельного податку

Розмір ставки земельного податку,

% від нормативної грошової оцінки землі (НГО)

1 2 3

 

 

 

1

органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, заклади, установи та організації, спеціалізовані санаторії України для реабілітації, лікування та оздоровлення хворих, військові формування, утворені у відповідності до законів України, Збройні Сили України та Державна прикордонна служба України, які повністю утримуються за рахунок державного або місцевого бюджетів

 

 

 

1,0

2 власники земельних ділянок (юридичні та фізичні особи), які мають належним чином оформлене право власності на земельну ділянку, за винятком платників, зазначених у            пп. 4-8

 

1,0

 

 

3

землекористувачі (юридичні та фізичні особи), які використовують земельні ділянки без належним чином оформлених документів на право користування земельною ділянкою, за винятком платників, зазначених у п. 4-8

 

 

3,0

 

4

власники та користувачі земель сільськогосподарського призначення (фізичні особи) за один гектар:

— для ріллі, сіножаття та пасовищ

— для багаторічних насаджень

 

 

0,1

0,05

 

5

власники та користувачі земельних ділянок, зайнятих житловим фондом, у т.ч. громадяни, які використовують земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), для індивідуального дачного будівництва, для будівництва індивідуальних гаражів.

 

 

 

0,03

 

6

власники та користувачі земельних ділянок, зайнятих автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку; гаражно-будівельними; дачно-будівельними та садівницькими товариствами.

 

 

 

0,03

 

7

власники та користувачі земельних ділянок залізничного та авіаційного транспорту (крім земельних ділянок, на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди, які оподатковуються на загальних підставах).

 

 

 

 

0,25

8 власники та користувачі земельних ділянок, які надані для розміщення об’єктів енергетики, що виробляють електричну енергію з відновлених джерел енергії

 

0,25

   9 власники вбудовано-прибудованих нежитлових приміщень, розташованих в житлових будинках, які використовують дані приміщення для ведення підприємницької діяльності

 

3,0

10 землекористувачі, які набули земельні ділянки на праві постійного користування, за винятком платників, зазначених у пп. 4-8, 11

 

1,0

11 землекористувачі, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але не можуть мати їх на такому праві відповідно до статті 92 Земельного кодексу України

 

5,0

 

2 НАЛОГ НА НЕДВИЖИМОСТЬ.

Нового решения по Одессе на 2016 год не принималось, поэтому следует руководствоваться решением Горсовета №6258-VІ от 21.01.2015г (прилагается):

по жилой и нежилой недвижимости ставка составляет 2% минимальной заработной платы (для нежилой недвижимости за 2015 году применялась ставка в меньшем размере равном 1%).

 

  1. ЕДИНЫЙ НАЛОГ.

Согласно п.36 решения Одесского горсовета №19-VІІ от 16.12.2015г. «О бюджете города Одессы на 2016 год»: «установити, що у 2016 році при визначенні ставок єдиного податку з фізичних осіб-підприємців діють ставки, встановлені рішенням Одеської міської ради від 23 грудня 2011 року № 1624-VІ «Про встановлення на території міста Одеси ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців».

Следовательно, в 2016 году ставка единого налога в 2016г. для предпринимателей второй гpуппы 20% минимальной зарплаты.

 

Плательщикам, находящихся в других города, рекомендуем обратить внимание на аналогичные решения, принятые местными органами власти при расчете и уплате местных налогов и сборов.

 

 

Аудитор Сергей Гонтаровский

 

 

№6762-VI от 10.06.2015г.

Про встановлення ставок земельного податку в м. Одесі

Решение
Одесского городского совета
№6762-VI от 10.06.2015г.

Про встановлення ставок

земельного податку в м. Одесі

 

Відповідно до пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 7, 8, 10, 12, 14, 269-289 Податкового кодексу України, з метою поповнення доходної частини бюджету міста Одеси, Одеська міська рада

 

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Встановити з 01.01.2016 року на території міста Одеси податок на майно в частині плати за землю, згідно з Положенням (додаток 1).
  2. Встановити ставки земельного податку на території міста Одеси (додаток 2).
  3. Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради оприлюднити дане рішення у засобах масової інформації.
  4. Рекомендувати органам державної фіскальної служби інформувати Одеську міську раду про сплату земельного податку за землю в м. Одесі в розрізі земельних ділянок та власників земельних ділянок (землекористувачів).
  5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Одеської міської ради з планування, бюджету та фінансів та органи державної фіскальної служби України в м. Одесі.

 

Міський голова                                                                          Г. Труханов

 

Додаток 1 до рішення
Одеської міської ради
№6762-VI от 10.06.2015г.
Положення

про податок на майно, в частині плати за землю

 

 

  1. Загальне положення

Плата за землю — обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки.

 

  1. Платники земельного податку

2.1. Платниками податку є:

2.1.1. власники земельних ділянок;

2.1.2. землекористувачі;

2.2. Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються Податковим кодексом України.

 

  1. Об’єкт оподаткування

3.1. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

 

  1. База оподаткування земельним податком

4.1. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

 

  1. Ставка земельного податку

5.1. Ставки податку за земельні ділянки, встановлюються у розмірах, згідно Додатку 2 до цього рішення.

 

  1. Податковий період для плати за землю

6.1. Базовий податковий (звітний) період для плати за землю встановляється Податковим кодексом України.

 

  1. Порядок обчислення плати за землю

7.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

7.2. Порядок обчислення плати за землю встановлюється Податковим  кодексом України.

 

  1. Строк сплати плати за землю

8.1. Строк сплати плати за землю встановлюється Податковим  кодексом України.

 

  1. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб

9.1. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб встановлюються Податковим кодексом України.

 

  1. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

10.1. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком встановлюються Податковим кодексом України.

  1. Особливості оподаткування платою за землю

11.1. Особливості оподаткування платою за землю встановлюються Податковим кодексом України.

  1. Орендна плата

12.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки укладений відповідно до законодавства.

Виконавчий орган Одеської міської ради, згідно з покладеними на нього повноваженнями, до 1 лютого подає контролюючому органу переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформує контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

12.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

12.3. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

12.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди землі.

12.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди землі, згідно з рішенням Одеської міської ради від 20.09.2011 року №1267-VI «Про затвердження фіксованих відсотків при визначенні ставок орендної плати за земельні ділянки в м. Одесі» зі змінами та доповненнями.

12.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

12.7. Пільги по сплаті орендної плати не передбачені.

 

  1. Індексація нормативної грошової оцінки земель

13.1. Для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

13.2. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок підлягає індексації відповідно до діючого законодавства України.

 

Секретар ради                                                                              О. Бриндак

 

 

Рішення

Одеської міської ради

№6258-VI від 21.01.2015р.

 

Про встановлення податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Відповідно до пункту 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 10, 265, 266 пункту 33 підрозділу 10 інших перехідних положень Податкового кодексу України та пункту 4 «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», з метою поповнення доходної частини бюджету міста Одеси Одеська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

  1. Встановити з 01.01.2015 року на території міста Одеси податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з Положенням, що додається.
  2. Встановити, що дія рішень Одеської міської ради:

— від 08.07.2011 року № 796-VI «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»;

— від 17.12.2013 року № 4193-VI «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 08.07.2011 року № 796-VI «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»;

— від 25.06.2014 року № 4795-VI «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 17.12.2013 року № 4193-VI «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 08.07.2011 року № 796-VI «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» — не поширюється на юридичних осіб

  1. Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у розмірі 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування, а на 2015 рік встановити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі 1 відсотку мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр об’єкта нежитлової нерухомості.
  2. Департаменту інформації і зв’язків з громадськістю Одеської міської ради оприлюднити дане рішення у засобах масової інформації.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Одеської міської ради з планування, бюджету та фінансів та на постійну комісію з економічної, інвестиційної політики, міжнародних відносин та інформаційних технологій.

 

Міський голова       Г. Труханов

 

Додаток

до рішення

Одеської міської ради

№6258-VI від 21.01.2015р.

 

Положення

про податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

  1. Платники податку

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Платниками податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб є:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

  1. Об’єкт оподаткування

2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

2.2. Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням Одеської міської ради;

д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

 

  1. База оподаткування

3.1.Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2.База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

 

  1. Пільги зі сплати податку

4.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 250 кв. метрів;

в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 370 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

4.2. Одеська міська рада встановлює пільги з податку, що сплачується на території міста Одеси з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на території міста Одеси, з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Пільги з податку, що сплачується на території міста Одеси з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі, затвердженої рішенням Одеської міської ради;

об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Пільги з податку, що сплачуються на території міста Одеси з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються в залежності від майна, яке є об’єктом оподаткування.

Департамент з організації роботи Одеської міської ради до 1 лютого поточного року подає до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих Одеською міською радою.

 

5.Ставка податку

5.1. Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у розмірі 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

 

  1. Податковий період

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

  1. Порядок обчислення суми податку

7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів «а» або «б» пункту 4.1 пункту 4 Положення та пільги наданою Одеською міською радою з неоподаткованої площі таких об’єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів «а» або «б» пункту 4.1. пункту 4 Положення та пільги наданою Одеською міською радою з неоподаткованої площі таких об’єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів «в» пункту 4.1. пункту 4 Положення та пільги наданою Одеською міською радою з неоподаткованої площі таких об’єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів «б» і «в» цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 7.1. пункту 7. Положення, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, Одеської міської ради за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам — нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

7.5. Платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

7.6. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

  1. Порядок сплати податку

8.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до бюджету міста Одеси згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

  1. Строки сплати податку

9.1. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами — авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

  1. Відповідальність

Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки несуть відповідальність за порушення податкового законодавства згідно з вимогами Податкового кодексу України.

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий: 1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации; 2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".