Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Зміни в законодавстві по заходам державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, та зміни в частині валютних розрахунків в ЗЕД з нерезидентами, скасовання терміну надходження валютної виручки за послуги

03.11.2016р


 

Сьогодні 3 листопада 2016р. прийняті 4 Закону (ще не підписані Президентом, можливо ще і накладення вето), які мають відношення до всіх СПД, з них 3 стосуються проведення перевірок різними органами. На жаль, поки що немає ніде текстів законів, в тій редакції, в якій вони були прийняті (тому, тільки після їх підписання і оприлюднення можна буде робити остаточні висновки). Узагальнивши всю наявну інформацію на даний момент, ми прийшли до наступних коротким основних висновків, які випливають з цих законів.

 

ЗАКОНОПРОЕКТ №3153.

Передбачено встановити до 30 червня 2017 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Це стосується також перевірок ДФС і Фінінспекції.

 

 

ЗАКОНОПРОЕКТ 2531А.

Уточнюються норми про стягнення адміністративних санкцій.

В цьому законі нічого цікавого не бачимо.

 

 

ЗАКОНОПРОЕКТ №2418А.

Звертаємо увагу, що зміни цього закону не стосується перевірок ДФС і Фінінспекція!

1) Скорочення строків проведення перевірок  до 10 робочих днів, а щодо суб’єктів малого підприємництва – 5-ти робочих днів.

2) Сумарна тривалість усіх планових перевірок, здійснюваних протягом календарного року щодо суб’єкта господарювання, не може перевищувати 30 робочих днів, а щодо суб’єкта малого бізнесу – 15 робочих днів.

 

 

ЗАКОНОПРОЕКТ №4496

  1. Термін поступлення валютної виручки 180 днів
  2. Повністю скасовується термін надходження валютної виручки за послуги (за винятком транспортних послуг). Отже, за транспортні послуги і за роботи термін надходження 180 днів. Залишилося тільки чітко визначитися що відноситься до робіт, а що до послуг, особливо транспортних (адже транспортної послугою є не тільки перевезення вантажу, а також і експедиторські послуги, послуги з перевалки, зберігання і т.п.).
  3. Експортери можуть укладати зовнішньоекономічні контракти не тільки в письмовій, а й в електронній формі. Договір на надання послуги (це не стосується транспортних послуг і робіт) може бути укладений за фактом електронного листування, шляхом прийняття публічної оферти, в електронній формі, за фактом виставлення і оплати інвойсу.
  4. Банкам забороняється вимагати переклад документів на українську мову, якщо вони оформлені англійською.
  5. Рахунок (інвойс) може бути підписаний в звичайній формі, а також за допомогою електронного підпису або електронного цифрового підпису (при цьому необхідна тільки підпис експортера).

Посилання на цю тему з різних професійних джерел дивіться в ПОІСКОВИК №1 ПО ЗАКОНОДАВСТВУ УКРАЇНИ

 

 

 

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий: 1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации; 2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".