Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Дивіденди з 1 січня 2017 оподатковуються ПДФО по ставці 18%, а від платників податку на прибуток 5%

14.02.2017


Встановлено оподаткування ПДФО у половинному розмірі загальної ставки (18%), тобто за ставкою 9%, дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток (раніше була ставка 18%) (пп. 167.5.4 ПКУ). Звертаємо увагу, що при виплаті дивідендів платниками податку на прибуток ставка залишилась в розмірі 5%;

Однак потрібно враховувати норми абзацу третього п. 1 Заключних положень Закону № 1797, згідно яким окремі пункти Закону № 1797, у тому числі і ч. 3 п. 76 (щодо оподатковування дивідендів), набирають сили з дня вступу в силу Закону, що визначає правові основи організації і діяльності центрального органа виконавчої влади, на який покладається обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування і розкриття кримінальних правопорушень, об’єктом яких є фінансові інтереси держави і/чи місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до кримінально процесуального кодексу (мова йде про орган, який буде замість податкової міліції).

Отже, незважаючи на внесені в ПКУ зміни, дивіденди з 01.01.2017р. під час їхнього нарахування обкладаються по ставках ПДФО, визначеним ПКУ, а саме 18 % — для дівідендів, крім доходів у вигляді дивідендів по акціях і корпоративних правах, нарахованим резидентами — платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційним сертифікатам, що виплачуються інститутами спільного інвестування), що обкладаються податками по ставці 5% (п. 167.5 ПКУ). Як буде прийнято Закон про орган, який буде замість податкової міліції, то с дати вступу цього Закону загальна ставка ПДФО на дивіденди стане 9%.

 

Аудитор Сергей Гонтаровский

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий:
1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации;
2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".