Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Какие организации могут предоставить код УКТЗЕД и ДКПП для указания в налоговой накладной по НДС

14.06.2017


 

 

Очень часто предприятия не знаю какой конкретно код УКТЗЕД или ДКПП соответствует проданному товару или услуге для указания в налоговой накладной.

В данном письме налоговики указали, к каким организациям прежде всего следует обращаться.

Код УКТЗЭД:

— Торгово-промышленная палата Украины (ее региональные отделения);

-Научно-исследовательский институт судебных экспертиз;

 

Код ДКПП:

— Министерство экономики.

 

Законодательством не установлено, что нужно получать подтверждения о коде от данных организаций, поэтому если плательщик сам не может определить код, то формально можно обращаться к любым другим организациям, которые готовы предоставить такие данные, но все же наибольшее доверие будут вызывать данные предоставленные вышеуказанными организациями.

 

Аудитор Сергей Гонтаровский

 

 

ОФІС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.05.2017 р. N 158/ІПК/28-10-01-03-11

Щодо зазначення кодів в податковій накладній

Законом України від 21 грудня 2016 року N 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», зокрема внесено зміни до пп. «і» п. 201.1 ст. 201 Кодексу, згідно з якими при складанні податкової накладної запроваджено обов’язкове заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг — код послуги згідно Державного класифікатора продукції та послуг.

Питання визначення відповідності товарів коду згідно з УКТ ЗЕД та коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг та зазначення такого коду при оформленні документів, у тому числі податкових накладних, які складаються платником податку під час здійснення операцій з постачання товарів та послуг, повідомляємо, що згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання (ст. 36 Кодексу) та повинні самостійно визначати відповідність здійснюваних ними операцій тим, які передбачені чинним законодавством.

Отже, при складанні податкової накладної за операціями з постачання товарів та послуг платник податку самостійно визначає відповідність таких кодів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, коду послуг — згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Підпунктом 2 п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267, із змінами та доповненнями, встановлено, що Державна фіскальна служба визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних відповідно до ст. 201 Кодексу.

У разі відсутності коду товару в УКТ ЗЕД при складанні податкової накладної необхідно використовувати Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД, розміщений на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби.

У разі виникнення необхідності визначення відповідності товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД товариство може звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз. З питань визначення кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг доцільно звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

____________

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий:
1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации;
2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".