Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

На какие МСФО переходить — МСФО для малых и средних предприятий или на МСФО для «взрослых»

08.11.2021


 

Мінфін вилучив з НПСБО 1 норму, яка дозволяла застосовувати в Україні не тільки міжнародні стандарти (МСФЗ) для «дорослих», а також МСФЗ для малих і середніх підприємств (наказом від 09.07.2021 N 385). Нагадаємо, що це окремий стандарт, який дозволяє застосовувати МСФЗ у спрощеному вигляді.

 

Чи означає це, що МСФЗ для малих і середніх підприємств (далі МСФЗ для МСП) застосовувати тепер заборонено? Ні. Не означає. Поки що.

 

МСФЗ для МСП за визначенням Закону про бухоблік є міжнародним стандартом фінансової звітності і текст офіційного перекладу МСФЗ для «малих» оприлюднено на сайті Мінфіну.

 

Відповідно до статті 12-1 Закону про бухоблік, для складання фінзвітності застосовуються міжнародні стандарти, які викладені державною мовою та офіційно оприлюднені на веб-сторінці Мінфіну.

 

Так чином, щоб остаточно заборонити МСФЗ для МСП, Мінфіну потрібно зробити ще, як мінімум, два кроки:

 

1) внести відповідні зміни до Закону про бухоблік,

2) вилучити офіційний переклад МСФЗ для МСП з веб-сторінки Мінфіну.

 

Тому вважаємо що, ті підприємства, які перейшли на облік згідно МСФЗ для МСП можуть продовжувати їх застосовувати, а підприємства, які тільки планують переходити на МСФЗ для МСП ми б не рекомендовали поки що цього робити (до отримання роз’яснень від Мінфіну про можливості подальшого застосування в Україні МСФЗ для МСП).

 

Але звертаємо увагу, що 28 жовтня 2021 Уряд схвалив зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність». Згідно цього проекту, у разі його прийняття, МСФЗ для МСП тепер не буде вважатися міжнародним стандартом фінансової звітності для цілей їх застосування в Україні. Тому компаніям, які його застосовували, потрібно буде вирішувати, що робити далі, переходити на МСФЗ для «дорослих», чи знову повертатися на П(С)БО.

 

Аудитор Серій Гонтаровський

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий: 1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации; 2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".