Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Новые изменения в порядок электронного администрирования НДС — с 1 февраля контролируем расчет регистрационной суммы, в каких случаях есть право ее увеличить

С 1 июля можно будет регистрировать налоговые накладные только в пределах суммы, рассчитываемой по специальной формуле. Но уже с 1 февраля 2015г. эта сумма (назовем ее регистрационной суммой) начала рассчитываться в автоматическом режиме. За оставшиеся 4 месяца ряд показателей формулы будут ее увеличивать, в том числе полученные налоговые накладные, а ряд показателей ее уменьшать, в том числе выданные налоговые накладные. Сведения о регистрационной сумме каждого предприятия на определенный момент можно получить, направив соответствующий запрос в Единый реестр. Одни предприятия к 1 июля могут накопить значительный положительный размер регистрационной суммы, другие возможно окажутся в большом минусе. Желательно контролировать размер этой суммы, чтобы понимать как она формируется, регулировать ее размер за счет составляющих показателей формулы и вовремя реагировать на возможные ошибки налоговиков при автоматическом расчете суммы.

В течение 2 месяцев рекомендуем понаблюдать за тенденцией изменения регистрационной суммы и после этого воспользоваться изменениями, внесенными данным постановлением КМУ и принять решение: направлять или нет на увеличение данной суммы бюджетное возмещение, заявленное за периоды до 01.02.2015г., отрицательное значение задекларированное за периоды до 01.02.2015г.

Такое решение предприятие отображает в заявлении, которое подается в составе декларации за отчетный период после 1 февраля 2015 г., в котором оно принято.

После проведения камеральной проверки, если все нормально, налоговики отнесут бюджетное возмещение (отрицательное значение) на увеличение регистрационной суммы. Одновременно в этом же периоде, когда налоговики увеличат регистрационную сумму, можно отнести эти суммы в налоговый кредит (это может быть не только месяц за который подано заявление, но и более поздний период).

Кроме того, по состоянию на 1 июля 2015 года, налоговики автоматически увеличат размер регистрационной суммы:

1. На сумму среднемесячного размера сумм налога, задекларированных плательщиком к уплате в бюджет и погашенных за последние 12 отчетных месяцев.

Сумма такого увеличения ежеквартально подлежит автоматическому перерасчету налоговиками путем исключениясуммы предшествующего увеличения и добавление суммы увеличения в соответствии с текущим перерасчетом с учетом среднемесячного размера налога, задекларированных предприятием к уплате в бюджет и погашенных за последние 12 отчетных месяцев, состоянием на дату перерасчета.

2. На суммы ошибочно и/или чрезмерно уплаченных денежных обязательств НДС в бюджет.

На сумму такого увеличения уменьшается сумма, задекларированная к уплате в бюджет в отчетном периоде, или увеличивается сумма отрицательного значения, задекларированная в отчетном периоде (при этом ошибочно и/или чрезмерно уплаченные обязательства по НДС считаются погашенными). Таким образом, если по состоянию на 01.07.2015г. были ошибочно и/или чрезмерно уплачены обязательства в бюджет, то предприятие не сможет вернуть их на свой банковский счет, а только зачесть в счет уплаты обязательств или увеличить отрицательное значение.

Аудитор Сергей Гонтаровский

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 лютого 2015 р. N 82

Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. N 569 (Офіційний вісник України, 2014 р., N 87, ст. 2482), зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України А. ЯЦЕНЮК

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість

1. Пункт 1 доповнити абзацами такого змісту:

«Система електронного адміністрування податку запроваджується поетапно:

на перехідний період (до 1 липня 2015 р. або іншої дати, визначеної окремим рішенням Верховної Ради України про скорочення такого періоду) — у тестовому режимі;

із зазначеної дати — на постійній основі.».

2. Пункт 9 доповнити абзацом такого змісту:

«Протягом перехідного періоду, зазначеного у пункті 1 цього Порядку, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, що наведена у цьому пункті.».

3. Доповнити Порядок пунктами 91, 92 і 211 такого змісту:

«91. Сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, за рішенням платника податку може бути збільшена на суму непогашених залишків сум податку, заявлених ним до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 р., задекларованих до бюджетного відшкодування за такі періоди в рахунок зменшення податкових зобов’язань з податку наступних звітних (податкових) періодів, від’ємного значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Податкового кодексу України, та залишку від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларованих платником податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року.

Таке рішення платник податку відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації за звітний (податковий) період після 1 лютого 2015 р., в якому воно прийняте.

ДФС після проведення камеральної перевірки зазначеної податкової декларації автоматично збільшує суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, на відповідну суму та на запит платника податку інформує його про суму збільшення шляхом надсилання електронного повідомлення.

Сума такого збільшення відображається платником податку у складі податкового кредиту податкової декларації за звітний (податковий) період, в якому воно здійснене.

92. Після закінчення перехідного періоду, зазначеного у пункті 1 цього Порядку:

1) ДФС автоматично збільшує розмір суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначеної відповідно до пункту 9 цього Порядку, на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/ чотири квартали, та на запит платника податку інформує його про суму збільшення шляхом надсилання електронного повідомлення.

Сума такого збільшення щокварталу підлягає автоматичному перерахунку ДФС шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком з урахуванням середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/чотири квартали, станом на дату перерахунку.

На запит платника податку ДФС інформує його про результати такого перерахунку шляхом надсилання електронного повідомлення;

2) сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, автоматично збільшується на суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку.

На суму такого збільшення:

зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету в звітному (податковому) періоді, або збільшується сума від’ємного значення, задекларована в звітному (податковому) періоді;

помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з податку вважаються погашеними.»;

«211. Якщо на дату подання податкової декларації з податку сума коштів на рахунку платника податку у системі електронного адміністрування податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок платника податку, реквізити якого зазначаються в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку, або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов’язань з податку.

Сума податку, визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, зменшується на суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника на дату її подання, шляхом зменшення загальної суми поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунка платника.

Для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок).

Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.».

4. У тексті Порядку слово «січень» у всіх відмінках замінити словом «лютий» у відповідному відмінку.

____________

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий: 1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации; 2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".