При неправильной дате или номере налоговой накладной составить корректировку на НДС с минусом и выписать новую налоговую накладную
10.06.2017
ОСНОВНОЙ ВЫВОД ИЗ ДАННОЙ НАЛОГОВОЙ КОНСУЛЬТАЦИИ: при неправильной дате или номере налоговой накладной, нужно выписать расчет корректировки на НДС с минусом, а также выписать новую налоговую накладную с правильной датой или номером.
Обращаем внимание, что эта консультация предоставлена и зарегистрирована в Реестре налоговых консультаций, о чем свидетельствует присутствие в номере букв «ІПК». Без такой регистрации, выданные налоговые консультации после 01.04.2017г., не освобождают от штрафных санкций. На днях был утвержден Порядок организации работы налоговых органов по предоставлению индивидуальных налоговых консультаций (Приказ от 25.04.2017 № 293), в котором подробно расписан механизм действий налоговиков.
Для того, чтобы получить зарегистрированную в Реестре, налоговую консультацию нужно в запросе на консультацию указать все требуемые реквизиты, а именно:
а) найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи, податкова адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
б) зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;
в) підпис платника податків;
г) дату підписання звернення.
Если предприятие в отношении налогообложения своих операций руководствуется ранее полученной (до 1 апреля 2017г.) налоговой консультацией, то следует учесть, что такие консультации действуют только до конца 2017 года, а после этой даты они уже не должны применяться и не будут защищать от санкций. Поэтому, если в налоговой консультации еще есть необходимость, то следует получить новую.
Аудитор Сергей Гонтаровский
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 05.05.2017 р. N 89/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку виправлення помилки, допущеної при складанні податкової накладної, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.
Згідно з пунктом 187.1 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений ПКУ термін (пункт 201.1 статті 201 ПКУ).
Отже, податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань з ПДВ платника ПДВ — постачальника товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ (за правилом «першої події»).
У разі здійснення платником ПДВ — постачальником (продавцем) товарів/послуг операції з постачання товарів/послуг, податкова накладна, складена іншою датою, ніж дата виникнення «першої події» за такою операцією, є помилково складеною податковою накладною.
Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.
Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Порядок складання розрахунку коригування до податкової накладної визначено пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, у якому, зокрема, зазначено, що виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера не допускається.
Таким чином, помилка у даті складання податкової накладної не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування із зазначенням правильної дати складання такої податкової накладної.
Отже, якщо платником податку при здійсненні операції з постачання товарів/послуг було складено податкову накладну іншою датою, ніж дата виникнення «першої події» за такою операцією, тобто помилкову податкову накладну, то з метою виправлення допущеної помилки на дату її виявлення такий платник податку може скласти розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до такої помилкової податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної, в якому усі числові показники зазначити зі знаком «-«. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, на якого було складено таку помилкову податкову накладну, з дотриманням визначених ПКУ термінів реєстрації.
Одночасно з цим платник податку складає нову податкову накладну за такою операцією із зазначенням у такій податковій накладній дати складання, що відповідає даті настання «першої події» за такою операцією.
Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН таким платником податку з урахуванням термінів, встановлених ПКУ для такої реєстрації. При цьому статтею 1201 ПКУ передбачено відповідальність за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН та допущення помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної.
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua