Сводная налоговая накладная при ритмичных поставках может быть одна
В течение месяца предприятие имеет право на составление одной сводной налоговой накладной, которая составляется не позднее последнего дня такого периода (месяца), или двух и больше налоговых накладных, исходя из условий, предусмотренных договором.
Таким образом, нельзя составить в течение месяца несколько сводных налоговых накладный или сводную налоговую накладную и обычные накладные в течение месяца.
Но если все же составить такие налоговые накладные, если за это ответственность? Есть ли основания у налоговиков не признать налоговые накладные? По нашему мнению, ответственности нет (ну разве что к административной могут привлечь) и нет оснований не признать налоговые накладные.
Аудитор Сергей Гонтаровский
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 25.09.2015 р. N 20377/6/99-99-19-03-02-15
Про розгляд звернення
Державна фіскальна служба України розглянула звернення підприємства щодо можливості складання протягом звітного місяця декількох зведених податкових накладних на одного контрагента-покупця та повідомляє.
Порядок та умови складання зведених податкових накладних визначено пунктом 201.4 статті 201 Податкового кодексу України.
Так, платники податку у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер можуть складати:
покупцям — платникам податку не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;
покупцям — особам, не зареєстрованим платниками податку, не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.
У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.
Періодичність складання зведених податкових накладних протягом звітного (податкового) періоду на одного контрагента-покупця може бути передбачена у цивільно-правовому договорі з таким покупцем.
Отже, протягом звітного (податкового) періоду платник податку має право на складання однієї зведеної податкової накладної, яка складається не пізніше останнього дня такого періоду, або двух та більше податкових накладних, виходячи із умов, передбачених у цивільно-правовому договорі.
Крім того, особливості складання та заповнення зведеної податкової накладної з урахуванням вимог Закону України від 16 липня 2015 року N 643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» розглянуто (роз’яснено) у листі ДФС від 07.08.2015 р. N 29163/7/99-99-19-03-02-17 (копія додається).
Вказаний лист підприємство може використовувати у своїй діяльності.
Голова | Р. М. Насіров |
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua