Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Учитываются ли выплаты по среднему заработку (средней заработной платы) при расчете минимальной заработной платы. Входит ли средняя зарплата в расчет минимальной зарплаты?

12.04.2017г.


 

 

ОСНОВНЫЕ ВЫВОДЫ ИЗ ДАННОГО ПИСЬМА ОТНОСИТЕЛЬНО ТОГО, ЧТО ВХОДИТ В ПОНЯТИЕ ЗАРАБОТНОЙ ПЛАТЫ ДЛЯ ОПРЕДЕЛЕНИЯ НЕОБХОДИМОСТИ ДОПЛАТЫ ДО МИНИМАЛЬНОЙ ЗАРПЛАТЫ.

1) Не учитывается при исчислении размера заработной платы работника для обеспечения ее минимального размера, средний заработок, сохраняемый за работниками за время:

— отпусков,

— выполнения государственных или общественных обязанностей,

— повышения квалификации,

— служебной командировки,

— компенсации за неиспользованные отпуска.

 

2) при командировке начисленная заработная плата работника за месяц с учетом начисленной заработной платы за дни командировки не может быть ниже размера минимальной заработной платы.

 

В целом с этими выводами можно согласиться, но нужно отметить следующее.

 

То, что указанные выплаты среднего заработка не включаются в расчет минимальной зарплаты, не означает, что по этой причине нужно будет осуществлять доплату до минимальной зарплаты.  Если у работника в отчетном месяце были дни, когда ему сохранялся средний заработок, то следовательно, за этот месяц у работника меньше фактическая норма труда. По этой причине работнику за работу в таком месяце может быть выплачена сумма меньше 3200 грн. без необходимости выплаты доплаты до минимальной зарплаты. Но, при этом, в целом за месяц с учетом среднего заработка, начисленный доход работника будет наверняка больше 3200 грн.

 

Аудитор Сергей Гонтаровский


 

 

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.02.2017 р. N 322/0/101-17/282

Щодо середнього заробітку, який не враховується до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо необхідності врахування сум середнього заробітку, які зберігаються за працівниками за час відпусток, виконання державних або громадських обов’язків, підвищення кваліфікації, службового відрядження, компенсації за невикористані відпустки при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру та повідомляє.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про оплату праці» (далі — Закон) заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до статті 31 Закону (в редакції Закону України від 06.12.2016 р. N 1774-VIII) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Тобто, якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

Суми середнього заробітку, які зберігаються за працівниками за час відпусток, виконання державних або громадських обов’язків, підвищення кваліфікації, службового відрядження, вихідної допомоги та компенсації за невикористані відпустки не є заробітною платою працівника, яку роботодавець виплачує йому за виконану роботу, а є середнім заробітком, який розраховується згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100.

Отже, суми середнього заробітку не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня.

Водночас, якщо працівникові за час службового відрядження виплачується заробітна плата згідно із статтею 121 Кодексу законів про працю України чи Законом України «Про державну службу», то нарахована заробітна плата працівника за місяць з урахуванням нарахованої заробітної плати за дні відрядження не може бути нижчою від розміру мінімальної заробітної плати.

 

Директор Департаменту О. Товстенко

 

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua