Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Как заполнять платежку в случае перечисления средств с текущего счета в банке на электронный НДС счет, какие платежи не осуществляются на электронный НДС счет

 

Как заполнять платежку в случае перечисления средств с собственного текущего счета на электронный НДС счет. Вот основные особенности заполнения:

  • в поле «Отримувач» необходимо заполнять название вашего предприятия;
  • в поле «Код» необходимо заполнять налоговый номер вашего предприятия;
  • в поле «Банк отримувача» необходимо заполнять «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
  • в поле «Код банку» необходимо заполнять «899998»;
  • в поле «N рахунка» необходимо заполнять номер счета, указанный в электронном сообщении или полученный в Центре обслуживания плательщиков по основному месту учета.

 

Кроме того обращаем внимание на следующее.

По результатам представления деклараций оплату обязательства НДС необходимо перечислять на НДС-счет. Оплата на НДС-счет будет осуществляться в размере налоговых обязательств, задекларированных к уплате в бюджет за соответствующий период. Такое перечисление на НДС-счет следует осуществлять не позднее предельного срока для самостоятельной уплаты налоговых обязательств.

Если предприятие представляет уточняющие расчеты, то уплата налоговых обязательств, которые возникают по уточняющему расчету необходимо перечислять не на НДС счет, а в бюджет напрямую с текущего счета предприятия. Аналогично с с текущего счета перечисляется доначисленный НДС напрямую в бюджет, а не на НДС счет по результатам проверки, а также уплата штрафных санкций и пени.

 

Аудитор Сергей Гонтаровский

 

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.03.2015 р. N 8584/7/99-99-11-04-01-17

Щодо організації роботи

З метою оперативного інформування платників про особливості застосування Закону України від 28.12.2014 р. N 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі — Закон N 71-VIII) в частині застосування системи електронного адміністрування податку на додану вартість Департамент реєстрації платників та електронних сервісів зобов’язує забезпечити доведення до відома платників наступної інформації:

1. Щодо заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість

Відповідно до пункту 2 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі — електронний рахунок) — рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.

Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.

У зв’язку із надходженням численних звернень платників податків щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість повідомляємо, що:

  • у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;
  • у полі «Код» необхідно заповнювати податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у контролюючих органах;
  • у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
  • у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;
  • у полі «N рахунка» необхідно заповнювати номер рахунка, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповнювати згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Національного банку України від 21.01.2004 р. N 22 <…>.

2. Щодо подання платниками податків контролюючому органу копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді з 1 січня 2015 року

Законом України від 28.12.2014 р. N 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 1 січня 2015 року скасована норма Податкового кодексу України, згідно з якою платники податку зобов’язані були подавати до органу ДФС копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді (пункт 201.15 статті 201 розділу V Кодексу).

Тобто реєстр виданих та отриманих податкових накладних до контролюючого органу починаючи із звітності за січень 2015 року не подається.

Враховуючи зазначене, Реєстри виданих та отриманих податкових накладних за формами:

  • J1200808 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних (скорочена перероб. підпр.) п. 11.21;
  • J1201508 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;
  • J1209008 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;
  • J1209408 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних (до декларації з ПДВ (спеціальної) — органами ДФС України будуть прийматися виключно за звітні періоди до 1 січня 2015 року.

3. Щодо механізму отримання реквізитів ПДВ-рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ

Рахунки платників податку в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються у Державній казначейській службі України, МФО 899998 (лист ДФС України від 23.01.2015 р. N 2057/7/99-99-11-04-01-17).

Інформацію довести до відома платників шляхом її розміщення на інформаційних стендах в ЦОП (інспекції або відділенні), суб-сайтах та в інший спосіб.

 

Директор Департаменту реєстрації платників та електронних сервісів Н. Калєніченко

 

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий: 1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации; 2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".