Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Составление филиалами налоговых накладных по ежедневным итогам

Налоговую накладную по ежедневным итогам операций согласно общим нормам НКУ составляет плательщик НДС, т.е. юридическое лицо.. Предприятие может делегировать филиалу право составления налоговых накладных в случае самостоятельного осуществления ими операций по поставке товаров/услуг, по расчетам с контрагентами. Для этого плательщик НДС должен присвоить отдельный номер каждому филиалу и оповестить контролирующий орган по месту его регистрации плательщиком НДС в письменной форме.

 

Налоговая накладная составляется по ежедневным итогам операций в случае:

— поставки товаров/услуг за наличные средства конечному потребителю (не плательщику НДС), расчет за которые проводится через кассу/РРО или непосредственно на текущий счет поставщика;

— выписки транспортных билетов, гостиничных счетов или счетов, стоимость которых определяется показателями приборов учета, имеющих в себе общую сумму платежа, сумму налога и налоговый номер поставщика;

— предоставления плательщику налога кассовых чеков, содержащих сумму поставленных товаров/услуг, сумму начисленного налога (с определением фискального и налогового номеров поставщика).

Таким образом, плательщик налога, осуществляющий операции по поставке товаров/услуг конечному потребителю с использованием двух и более кассовых аппаратов, в том числе через свои филиалы, имеющие право выписки налоговых накладных, может составлять либо отдельную налоговую накладную по ежедневному итогу операций, проведенных через каждый отдельный кассовый аппарат, либо одну общую налоговую накладную по ежедневному итогу операций, проведенных через все кассовые аппараты плательщика.

При этом объем поставки и сумма НДС по таким налоговым накладным должны отвечать общей сумме выторга и сумме НДС, отраженных в Z-отчетах соответствующих кассовых аппаратов предприятия.

Аудитор Сергей Гонтаровский

 

 

 

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

 

ЛИСТ

 

від 03.03.2015 р. N 4436/6/99-99-19-03-02-15

 

Щодо складання філіями податкових накладних за щоденними підсумками

 

<…>

 

Форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. N 957, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 13.10.2014 р. за N 1235/26012 (далі — Порядок).

 

Щодо складання податкових накладних за щоденними підсумками

 

Відповідно до пункту 1 Порядку податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку у контролюючому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.

 

Якщо не зареєстровані платниками податку на додану вартість філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють постачання товарів/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання податкових накладних. Для цього платник податку повинен кожній філії та кожному структурному підрозділу присвоїти окремий числовий номер, про що має письмово повідомити контролюючий орган за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість.

 

Згідно з пунктом 13 Порядку податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі:

 

  • здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);

 

  • виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), за винятком тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

 

  • надання платнику податку касових чеків, які містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника).

 

 

У податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками операцій, у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), обсяг операцій, відображених в касових чеках, надрукованих протягом дня, та суми ПДВ, визначені за такими операціями, зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті.

 

Таким чином, платник податку, який здійснює операції з постачання товарів кінцевому споживачу з використанням двох і більше касових апаратів, у тому числі через свої філії та/або структурні підрозділи, яким делегується право виписки податкових накладних, на власний розсуд може прийняти рішення щодо складання податкових накладних за такими операціями, а саме:

 

  • складати окрему податкову накладну за щоденними підсумками операцій з постачання товарів, здійснених через окремий касовий апарат, в якій обсяг постачання та сума ПДВ повинні відповідати фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті такого касового апарату;

 

  • складати одну податкову накладну за щоденними підсумками операцій з постачання товарів, здійснених через усі касові апарати платника (в тому числі через ті, що знаходяться в філіях чи структурних підрозділах). При цьому обсяг постачання та сума ПДВ, зазначені в такій податковій накладній, повинні відповідати загальній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звітах всіх касових апаратів підприємства.

 

 

 

В. о. Голови                                                                                                   М. Мокляк

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий: 1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации; 2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".