Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Регистрация корректировки НДС покупателем — продавец уменьшит обязательство после регистрации корректировки

 

Предприятие – поставщик регистрирует Расчеты корректировки к налоговым накладным в следующих случаях:

  • если сумма компенсации увеличилась или осталась неизменной;
  • к налоговым накладным, составленным до 01.02.2015 г.;
  • к налоговым накладным, не выдававшимся покупателю;
  • к налоговым накладным, составленным на полученные от нерезидента услуги.

С 29.07.2015 года в случае уменьшения суммы компенсации стоимости товаров (услуг) поставщик сможет уменьшить налоговые обязательства по НДС только после регистрации Расчета корректировки покупателем (п. 192.1.1 НКУ). Получается, что даже если расчет корректировки зарегистрирован вовремя, но в следующем месяце после выписки, то продавец уменьшит обязательство в таком следующем месяце, а покупатель уменьшит налоговый кредит в месяце выписка расчета корректировки. Это будет приводить к расхождениям между поставщиком и покупателем, которые придется объяснять налоговикам.

Например, Расчет корректировки к налоговой накладной на уменьшения суммы компенсации стоимости товаров (услуг) выписан Поставщиком 30.09.2015г. на сумму 30 000 грн., РК зарегистрирован своевременно в ЕРНН Покупателем – 05.10.2015г.. В данном случае Поставщик уменьшает свои налоговые обязательства на сумму 30 000 грн. в Декларации по НДС за октябрь 2015г., а Покупатель корректирует свой налоговый кредит в сторону уменьшения в сентябре 2015г.

 

Аудитор Сергей Гонтаровский

 

МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС — ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ

ЛИСТ

від 01.10.2015 р. N 22568/10/28-10-06-11

Щодо розрахунку коригування

Міжрегіональне головне управління ДФС — Центральний офіс з ОВП розглянуло лист від підприємства та в межах своїх повноважень повідомляє.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.

Законом України від 16 липня 2015 року N 643-VIII «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» деталізовано порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, зокрема визначено відповідальну особу за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування. Так, відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу — платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

— постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

— отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Тобто, з 29.07.2015 року згідно зі ст. 192 Кодексу обов’язок покупця — платника ПДВ реєструвати розрахунок коригування оформлений постачальником у разі зменшення суми компенсації. Постачальник зможе зменшити податкові зобов’язання тільки після реєстрації такого розрахунку покупцем.

Постачальнику слід реєструвати розрахунки коригування:

— якщо сума компенсації збільшилася чи залишилися незмінною;

— до податкових накладних, складених до 01.02.2015 р.;

— до податкових накладних, що не видавали покупцеві;

— до податкових накладних, складених на отримані від нерезидента послуги.

Податкові накладні, які до 29.07.2015 не включені до ЄРПН та з дати їх складання минуло 180 календарних днів, не можуть бути зареєстровані після 29.07.2015 р. в ЄРПН. Таким чином і розрахунок коригування до такої податкової накладної не потрапляє до ЄРПН.

 

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий: 1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации; 2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".