Багатоканальний [050] 73-73-000 Контакти
Багатоканальний [050] 73-73-000 Контакти

При тимчасовому невикористанні основних засобів або тимчасовому простої, амортизація в податковому обліку може нараховуватися

03.02.2021


 

ДПС у листі від 21.09.2020 р. N 3935/ІПК/99-00-05-05-02-06 пом’ягшила свою позицію стосовно ненарахування податкової амортизації на основні  засоби, призначені для використання у господарській діяльності, протягом періоду тимчасового простою (відсутності господарської діяльності), яка тепер, вважаємо, відповідає нормам ПКУ.

 

З урахуванням висновків наших аудиторів з цієї ІПК випливає наступне.

 

Якщо виробничі необоротні активи:

 

– призначені для використання в господарській діяльності платника податку і

 

– нарахування амортизації таких активів в бухобліку протягом періоду тимчасового простою (відсутності господарської діяльності) не припиняється,

 

такі основні засоби будуть амортизуватися в податковому обліку.

 

Також, якщо ж такі основні засоби виведені з експлуатації в зв’язку з тимчасовим простоєм і введені в експлуатацію у тому ж місяці, то і в податковому обліку, і в бухгалтерському обліку нарахування амортизації не припиняється.

 

Раніше податківці додержувались думки, що податкова амортизація ОЗ не нараховується у періоді простою у будь-якому випадку (наприклад, ІПК від 01.06.2020 р. N 2259/6/99-00-07-02-02-06/ІПК) – на нашу думку така позиція не відповідала законодавству.

 

Крім того, звертаємо увагу, що податкова амортизація не нараховується за період невикористання (експлуатації) виробничих необоротних активів у господарській діяльності у зв’язку з їх консервацією (це актуально та важливо тільки для підприємств, які ведуть облік згідно з МСБО, так як ПСБО-шники  у будь-якому випадку не мають права на амортизацію у період консервації згідно п.29 ПСБО 7).

 

Аудитор Сергій Гонтаровський

 

Аудиторська фірма «Тріада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
Всі права на матеріали, розміщені на auditor.od.ua охороняються відповідно до законодавства України. Дозволяється републікування інформації розміщеної на сайті при дотриманні наступних умов:
1) при публікації на паперових носіях обов'язкове посилання і при цьому вказується текст "Аудиторська фірма Тріада ", www.auditor.od.ua" - як джерело інформації;
2) для Інтернет-ресурсів - гіперпосилання на текст матеріалу, не закритим від індексації пошуковими системами з текстом "Аудиторська фірма Тріада ". Гіперпосилання має бути розміщена поруч з найменуванням матеріалу або відразу після нього.