Багатоканальний [050] 73-73-000 Контакти
Багатоканальний [050] 73-73-000 Контакти

Важлива інформація про наявність ризиків у електронному кабінеті платника податків

23.11.2021


 

В Електронному кабінеті платника податків стала доступна інформація про наявність у нього ризиків несплати податків. Рекомендуємо звернути увагу на цю інформацію у Вашому кабінеті, оскільки вона може допомогти зрозуміти, які ризики має Ваша компанія, що можна вжити для зменшення цих ризиків, а також оцінити вірогідність включення в план-графік на наступний рік.

 

Справа в тому, що інформація про такі ризики використовується при формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок. Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, перелік ризиків та їх поділ за ступенями значущості (високий, середній, незначний), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524.

 

На сьогодні в «Електронному кабінеті» платників податків відображено інформацію про наявні критерії ризику високого ступеню за результатами їх діяльності за 2020 рік та щодо правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – за 2019 рік.

 

Дуже корисною, на наш погляд, є інформація про середньогалузеві рівні податкового навантаження. Так, наприклад:

  • для транспортно-експедиторської діяльності (КВЕД 52.29) рівні податкового навантаження повинні бути не менш: з податку на прибуток – 1,05%, з ПДВ – 3,93%;
  • для діяльності з транспортної обробки вантажів (КВЕД 52.24): з податку на прибуток – 3,37%, з ПДВ – 7,52%.

 

Таким чином платники податків отримали можливість самостійно оцінювати ймовірність проведення у них документальних планових перевірок (нагадаємо, що плани податкових перевірок на календарний рік формуються та коригуються до 01 липня календарного року, тому платники, які до 01 липня не попали до плану перевірок, до кінця календарного року можуть «трохи розслабитись», але не забувати про дотримання критеріїв ризиків).

 

Інформація про наявність ризиків знаходиться тут: Електронний кабінет  –  Податковий аудит  –  Критерії ризику.

 

 

Аудитор Сергій Гонтаровський

 

 

Аудиторська фірма «Тріада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
Всі права на матеріали, розміщені на auditor.od.ua охороняються відповідно до законодавства України. Дозволяється републікування інформації розміщеної на сайті при дотриманні наступних умов:
1) при публікації на паперових носіях обов'язкове посилання і при цьому вказується текст "Аудиторська фірма Тріада ", www.auditor.od.ua" - як джерело інформації;
2) для Інтернет-ресурсів - гіперпосилання на текст матеріалу, не закритим від індексації пошуковими системами з текстом "Аудиторська фірма Тріада ". Гіперпосилання має бути розміщена поруч з найменуванням матеріалу або відразу після нього.