Багатоканальний [050] 73-73-000 Контакти
Багатоканальний [050] 73-73-000 Контакти

Яку відповідальність можуть накласти за порушення вимог карантину?

17.03.2020

 


 

Яку відповідальність можуть накласти за порушення вимог карантину? Таке питання виникає у багатьох хто поки не готовий нести збитки і дотримуватися вимог влади?
 
1. До 17.03.2020 була встановлена наступна відповідальність.
Така відповідальність є у ст.325 Кримінального кодексу, а саме:
1700 грн;
або 6 місяців арешту;
або 3 роки ув’язнення.
 
А якщо тяжкі наслідки або загибель людей: від 5 до 8 років ув’язнення.
 .

ДАЛІ ПОВНИЙ ТЕКСТ ЦІЄЇ СТАТТІ
 
Стаття 325. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням
 
1. Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, –
 
карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
 
2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, –
 
караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
 
 
Крім того є ще адміністративна відповідальність, але вона незначна приблизно 400 грн.
 .

.
.
2. Після 17.03.2020 набув чинності Закон №530-IX, яким встановлено наступний рівень відповідальності.
 .
 .

Кодекс про адміністративні правопорушення парламент доповнив положенням, яке передбачає відповідальність за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм. За такі дії для громадян передбачили штраф від 17 тис. до 34 тис. грн, а для посадових осіб — від 34 тис. до 170 тис. грн.

Крім того, Рада у Кримінальному кодексі посилила відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвело до поширення захворювання. Штраф за такі дії вирішили збільшити з 1 700 грн до 17 — 51 тис. грн.

Крім того, якщо раніше ця стаття передбачала також покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців та обмеження волі до трьох років, тепер покарання може передбачати також позбавлення волі на строк до трьох років. Залишається положення про позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

 

 

 

 

 

Аудиторська фірма «Тріада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
Всі права на матеріали, розміщені на auditor.od.ua охороняються відповідно до законодавства України. Дозволяється републікування інформації розміщеної на сайті при дотриманні наступних умов:
1) при публікації на паперових носіях обов'язкове посилання і при цьому вказується текст "Аудиторська фірма Тріада ", www.auditor.od.ua" - як джерело інформації;
2) для Інтернет-ресурсів - гіперпосилання на текст матеріалу, не закритим від індексації пошуковими системами з текстом "Аудиторська фірма Тріада ". Гіперпосилання має бути розміщена поруч з найменуванням матеріалу або відразу після нього.