Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты
Многоканальный [050] 73-73-000 Все контакты

Важная информация о наличии рисков в электронном кабинете налогоплательщика

23.11.2021


 

В Електронному кабінеті платника податків стала доступна інформація про наявність у нього ризиків несплати податків. Рекомендуємо звернути увагу на цю інформацію у Вашому кабінеті, оскільки вона може допомогти зрозуміти, які ризики має Ваша компанія, що можна вжити для зменшення цих ризиків, а також оцінити вірогідність включення в план-графік на наступний рік.

 

Справа в тому, що інформація про такі ризики використовується при формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок. Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, перелік ризиків та їх поділ за ступенями значущості (високий, середній, незначний), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524.

 

На сьогодні в «Електронному кабінеті» платників податків відображено інформацію про наявні критерії ризику високого ступеню за результатами їх діяльності за 2020 рік та щодо правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – за 2019 рік.

 

Дуже корисною, на наш погляд, є інформація про середньогалузеві рівні податкового навантаження. Так, наприклад:

  • для транспортно-експедиторської діяльності (КВЕД 52.29) рівні податкового навантаження повинні бути не менш: з податку на прибуток – 1,05%, з ПДВ – 3,93%;
  • для діяльності з транспортної обробки вантажів (КВЕД 52.24): з податку на прибуток – 3,37%, з ПДВ – 7,52%.

 

Таким чином платники податків отримали можливість самостійно оцінювати ймовірність проведення у них документальних планових перевірок (нагадаємо, що плани податкових перевірок на календарний рік формуються та коригуються до 01 липня календарного року, тому платники, які до 01 липня не попали до плану перевірок, до кінця календарного року можуть «трохи розслабитись», але не забувати про дотримання критеріїв ризиків).

 

Інформація про наявність ризиків знаходиться тут: Електронний кабінет  —  Податковий аудит  —  Критерії ризику.

 

 

Аудитор Сергій Гонтаровський

 

Аудиторская фирма «Триада»
т. (050) 73-73-000, www.auditor.od.ua
"Все права на материалы, размещенные на auditor.od.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Разрешается републикация информации размещенной на сайте при соблюдении следующих условий: 1) при публикации на бумажных носителях обязательна ссылка и при этом указывается текст "Аудиторская фирма "Триада", www.auditor.od.ua" - как источник информации; 2) для Интернет-ресурсов – прямая гиперссылка на текст материала, не закрытая от индексации поисковыми системами с текстом "Аудиторская фирма "Триада". Гиперссылка должна быть размещена рядом с наименованием материала или сразу после него".